Opis produktu:

Cena 25.00 zł 
380g

Promocje

Cena: 10.40zł 250g Nowa cena: 9.40 250g
Cena: 8.50 zł 250g Nowa cena:  7.50zł 250g
Cena: 5.90zł 250g Nowa cena: 5.50 250g
Cena: 8.40zł  250g Nowa cena: 7.10zł 250g
Cena: 15.40 zł 250g Nowa cena: 13.90zł 250g


Dostępne gramatury: 380g, 480g, 650g

Cena 29.90 zł 250g
Cena 13.90 zł 250g

Miód nawłociowy

MIÓD NAWŁOCIOWY

Miód nawłociowy powstaje z kwiatów nawłoci pospolitej. Nawłoć pospolita, nazywana także mimozą lub złotą dziewicą, to bardzo ceniona roślina. Kwiaty nawłoci są koloru żółtego, kwitną od lipca do września.

Kolor miodu z nawłoci można przyrównać do klasycznej żółtej barwy, która jednak odcieniem może przypominać też herbatę lub bursztyn. Podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów miodów, tak i nawłociowy zmienia swoją barwę w trakcie procesu krystalizacji. Miód nawłociowy krystalizuje dość wolno (nawet do roku czasu), rozwarstwiając się na dolną grubokrystaliczną warstwę i górną - płynną. Nie wpływa to na jakość oraz właściwości miodu. Zapach tego miodu przypomina kwitnące kwiaty nawłoci, z których pozyskiwany jest nektar. Nawłoć kojarzy się między innymi z cytrynową nutą oraz ziołowym zapachem.
Sam smak miodu jest dość ciekawy – delikatny, słodki, jednak z wyczuwalnymi tonami kwaskowatości. To nietypowy dla pozostałych miodów smak, dlatego warto go wypróbować w swojej kuchni.
Spośród wszystkich rodzajów miodów, miód nawłociowy wyróżnia się między innymi tym, że ma szczególnie ważne właściwości prozdrowotne o ogromnym potencjale.

UWAGA – zdjęcie / wizualizacja produktu może odbiegać od aktualnego wyglądu.

 

Staramy się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszej stronie, jednak dane zawarte w powyższej tabeli mogą różnić się nieco, w zależności od partii produktu.

 

Podane wartości zostały wyliczone z receptur według danych naszych dostawców i/lub literatury fachowej.

Ciekawostki o miodzie nawłociowym:

 

Spośród wszystkich rodzajów miodów, miód nawłociowy wyróżnia się między innymi tym, że ma szczególnie ważne właściwości prozdrowotne o ogromnym potencjale, stąd pszczelarze coraz śmielej nazywają go polskim miodem Manuka.

 

Prozdrowotne składniki miodu nawłociowego to między innymi rutyna oraz kwercetyna, które są odpowiedzialne za skuteczne wzmocnienie naczyń krwionośnych przy jednoczesnej poprawie ukrwienia. Miód z nawłoci działa przeciwzakrzepowo i zapobiega zapaleniom naczyń krwionośnych. Co ciekawe, pozwala na wzmocnienie mięśnia sercowego, a także odpowiednią regulację ciśnienia.

 

Wysoka ilość flawonoidów i antocyjanów wpływa na wykazane w badaniach działanie antybakteryjne. Dzięki czemu miód z nawłoci sprawdzi się między innymi w przypadku zapalenia pęcherza oraz innymi dolegliwości związanych z układem moczowym, jak zapalenie nerek czy kamica nerkowa. Sam w sobie produkt pozwala na wzmocnienie oraz wsparcie działania układu moczowego.

 

Miód nawłociowy ma działanie odtruwające. Pomaga usuwać szkodliwe produkty przemiany materii z organizmu, ale też odtruwa organizm z toksyn po alkoholu, papierosach, kawie czy herbacie.

 

Zastosowanie miodu nawłociowego:

Warto sporządzać roztwór miodu z wodą, gdyż substancje organiczne w nim zawarte rozpuszczone w wodzie stają się lepiej przyswajalne. Zaleca się rozpuszczenie od 1 do 2 łyżek w wodzie lub przestudzonej herbacie, w temperaturze  maxymalnej do 40°C - przy wyższych temperaturach miód traci właściwości lecznicze.

Sprawdź nowości

10 października 2023

Marka "Bakali" podlega firmie Z.U.P.H. PS-PŁYT Pasierb Sławomir NIP: 8151510482, REGON: 690661974 / Wizualizacje opakowań: Patrycja Tomczyk